1 C
New York
27 Січня, 2021
Історії та факти

Чудотворна ікона врятувала Кристинопіль

Монастирський літопис засвідчує, що 1765 року чудотворну ікону Пресвятої Богородиці подарував чернечій обителіз український шляхтич Станіслав Костка-Садовський. Тривалий час ікона була родинною реліквією Садовських. З усіма належними почестями її було перенесено до монастирської церкви за ігумена о. Теодосія Грегоровича


Ще в маєтку Садовських ікона прославилася різними чудами. На знак подяки за ласки, які зійшли на побожних краян, її прикрасили срібними ризами та одинадцятьма срібними вотами. Це говорило про те, що ікона Божої Матері здавна була чудотворною.


Як записано в монастирській хроніці, у 1768 році, чудотворна ікона врятувала монастир і місто від чуми або як казали у народі від “морової зарази”, що охопила весь край. 8 серпня 1768 року, ікону Кристинопільської Богородиці. У серпні 1768 року, ікону Кристинопільської Богородиці пронесли з процесією як по місту, так і довкола нього. Пошесть, яка тривала в краю ще шість місяців, відступила від стін міста.


26 січня 1771 року на підставі рішення духовної комісії, владика Максиміліян Рило своєю грамотою проголосив Кристинопільську ікону Пресвятої Богородиці чудотворною.

Наприкінці ХІХ – початку ХХ століття слава про Кристинопільську чудотворну ікону Божої Матері вийшла далеко за межі Галичини. Визнаючи цей факт і підтверджуючи чудотворну вагомість цього Образу Пресвятої Богородиці, у 1902 році Папа Римський Лев ХIII надав кристинопільському василіянському храму Св. Юра відпусти на Богородичні свята, а також на свято св. Онуфрія.


В червні 1947, з приходом комуністичного режиму, василіянська чернеча обитель перестала функціонувати. 17 червня 1947 року монахи залишили монастир і переїхали до Варшави таємно взявши із собою дорогу святиню – чудотворну ікону Божої Матері. Від того часу аж до 1994 ікона зберігалася в церкві Успіння Богородиці у Варшаві.


7 квітня 1994 р. чудотворну ікону Божої Матері урочисто повернено у Кристинопільський василіанський монастир, де за її посередництвом спливають на вірних численні ласки.

Кристинопільська Чудотворна ікона

Сьогодні поговоримо про Чудотворну ікону Матері Божої у Кристинополі.Заварюйте каву і слухайте із задоволенням.«2 хвилини до кави» з Христиною Джугало

Опубліковано Церква св.Юрія в Червонограді Субота, 30 травня 2020 р.

Related posts

Шептицький і Кристинопіль

admin

Leave a Comment