9.3 C
New York
29 Листопада, 2020
Анонси Новини монастиря та парафії

Святий Юрій оберігає монашу обитель у Червонограді

Вже цієї середи, 6 травня Святоюрська обитель у Червонограді святкуватиме храмове свято. Урочиста Літургія відбудеться об 11 годині. Василіяни заохочують долучатись до спільної молитви онлайн на сторінках у Facebook, а також переглядати Службу Божу на телеканалі Бужнет.

Святий Юрій (Юрій-Змієборець, Святий Георгій, Георгій Переможець) – святий, мученик і воїн, патрон візантійських імператорів, а пізніше і руських (українських) князів, лицарів-козаків.

Історія життя Святого Юрія була трагічною та героїчною водночас. Він народився у III столітті в Каппадокії. Походив із князівського роду. Його батько обіймав високу посаду в римському війську, однак незабаром його скарали на смерть за Христа, і мати з дитиною переїхала до свого маєтку в Палестину, у місто Ліди. Святий Юрій вступив на військову службу і завдяки своїм здібностям і мужності, виявлених у боях, вже в молодості одержав звання полководця і трибуна при імператорі Діоклетіані. Він стає радником, супутником, наближеним імператора. Однак, коли Діоклетіан почав гоніння на християн, Святий Юрій не вагаючись відмовився від слави, почестей і земних благ і встав на захист віри свого батька — християнства. Міцний, непоборнийвоїн, він зазнав тяжких мук за сповідування Христа і загинув від них. За цей подвиг в ім’я віри Церква нарекла його Побідоносцем.

Зображення Св. Юрія Переможця на білому коні зі списом в руках символізує перемогу Христової Церкви над спокусником дияволом — «стародавнім змієм» (Одкр 12:3; 20:2).

Related posts

Як відзначатимуть храмове свято цьогоріч?

admin

Розпочинається місяць Марії

admin

Намірення на Службу Божу

admin

Leave a Comment